Dijmed Teknoloji

Helal Sertifikası

Yurt İçi ve Yurt Dışı Belgelendirme Hizmetleri İle
Dijmed Teknoloji Uzman Kadrosuyla Yanınızda

Helal Sertifikası Çorlu
Helal Sertifikası Hizmeti

Helal Gıda Belgesi

Etkileneceğinizden şüphemiz yok!

Bildiğiniz gibi ülkemizde ve yurtdışında gıda ürünlerinin alım satımı çok zor şartlarda gerçekleştiriliyor. Hem tedarikçiler hem de son Müslüman alıcı, tükettiği yemeğin HALAL olup olmadığını merak ediyor ve satın alırken Helal sertifikalı ürünleri tercih ediyor. Helal Gıda Belgesi gereksinimi şimdi yurtdışında gıda ürünleri satan üreticilere uygulanmaktadır. Bu belge artık güvenilir bir Helal ürünü değil, aynı zamanda üretici tarafından bir pazarlama yöntemi olarak da kullanılıyor. YURT BELGESİNİ gıda şirketlerindeki üreticilere yurtdışından ve yurt dışından reçete vermeye başladılar.

Helal Gıda Belgesi Nedir?

Helal önemli bir sertifikalandırma ve güçlü bir sertifikadır. Bu gereklilikleri doğru bir şekilde izleyerek bir helal sertifika alabilirsiniz. Bu sayede müşterilerinize saygı göstererek, hak ettikleri güveni vererek ve daha kurumsal bir yapı kazanarak markanıza değer katabilirsiniz

Helal Sertifikası Çorlu
Helal Belgesi İçin Minimum Gereklilikler

Hammaddeden bitmiş ürün aşamasına kadar tüm ürün süreçlerinde, ürün içerisindeki tüm madde ve katkı maddeleri, tedarik kaynağı, menşei, kaynağı ve yöntemi ile tedarik kaynağı açısından İslami kriterleri ve insani gereklilikleri karşılar.

Ambalaj malzemeleri ve ürün saklama koşulları insani şartlara ve İslami kriterlere uygun olmalıdır. - İyi Üretim Uygulamaları (GMP), İyi Hijyen Uygulamaları (GHP) ve Haccp gereklilikleri ortaya çıkar.

Helal Gıda Belgesi dünya çapında İslami kriterler, insani şartlar, sağlık ve temizlik koşulları, hem ürünün üretim aşamaları, hem de üründeki tüm bileşenler ve bunların tüm ürünlerinin gelişim aşamaları açısından geçerli olması çok önemlidir. Üründeki her bileşenle oluşabilir. MALAYSIA Akredite JAKIM sertifika yetkililerinden alınan helal sertifikalar dünya çapında geçerlidir. KAS sertifikası, MALAYSIAN HALAL JAKIM Sertifikasyon Kuruluşu tarafından onaylanmış ve sertifikalandırılmıştır. Bu sertifikalar ayrıca JAKIM tarafından onaylanmıştır ve dünya çapında geçerlidir.

Jakım Nedir?

Bu, Malezya hükümeti altında dini işler yürüten bir devlet kurumudur. Ülkemizde “Diyanet İşleri Başkanlığı” da benzer bir görev üstlenmektedir. JAKIM Helal Sertifikaları, temel olarak Malezya ile sınırlı yerel helal sertifikalardır.

Helal Sertifikası Çorlu

  Helal Sertifikasının Faydaları Nelerdir?
 • Helal Gıda Belgesi, ürünleri, katkı maddelerini, hazırlama ve işleme yöntemlerini, temizlik ve sıhhi koşulları sıkı güvenlik kuralları altında kontrol eden tarafsız bir uzman hizmeti sunar,
 • HACCP, ISO ve diğer kalite ve güvenlik standartlarına uygun olarak helal bilgi konusunda eğitilmiş kilit personel tarafından denetlenir ve sürekli olarak yeni teknolojilere ve yeni katkı maddelerine uyum sağlar,
 • Ürünün ve üreticinin küresel İslam'da tanınmasını ve tanıtımını sağlar,
 • Farklı ülkelerde açılan fuarlara katılımın desteklenmesi sağlanır,
 • Bir helal gıda sertifikası almak için temel kural bu sertifikayı almak için bir gıda firmasında gerekli şartları uygulamaktadır.
 • Diğer durumlarda, işletmedeki tüm aşamalar yeniden atanmalı ve kriterleri karşılayan seviyelere getirilmelidir. Bu amaç için öncelikli şartlardan biri, gıda hammaddelerinin temini ve analizi alanında sertifikalı tedarikçilerin seçimi Helal Gıda Belgesi olarak bilinir. Kendi ürünlerinizde bulunan Helal ürün analizi, sertifikasyon sürecini hızlandıracak ve güvenilir hale getirecektir.
 • Helal Gıda Nedir?
 • Helal Gıda Belgesi ihtiyacı ve 7 milyar nüfuslu bir nüfusun yavaş yavaş sanayiye, aktif tarım alanlarının tahribatına kayması ve endüstrinin çiftçiye çevrilmesi, geçimini sağlamaktan daha fazla para kazanma arzusu Helal gıda kavramını sorgular.
 • Yukarıdaki maddeye göre dünya çapında 2 milyarı aşması tahmin edilen Müslüman nüfusun ticari büyüklüğü, aynı zamanda sanayicilerin helal gıda pazarına girme iştahını da artırıyor.
 • Helal yiyecekler, tüm bu ifadelerin izin verilen yiyecekler için kullanımıdır. İslami anlamda izin verilen ve sağlığa hiçbir zarar vermeyen gıda gruplarına çevre dostu yöntemlerle gerçek anlamda üretilir ve İslami hukuk ile tutarlı olanlara helal yiyecek denir. Helal yiyecekler dünyaca tanınmayan bir terim olduğundan, çok miktarda helal gıda olup olmadığı belirsizdir ve bununla ilgili net bir açıklama yoktur. Bu durum çalışmayı kaçınılmaz hale getirebilir. Hadislerde ve ayetlerde belirtildiği gibi bir gıda ürününde açık bir yasak olmadığı sürece, lama görüşüne saygı duyulur. Bununla birlikte, buradaki İslam alimlerinin farklı görüşleri çelişkili olabilir.

Marka Tescil hizmetimiz Türk Patent Enstitüsü lisanslı uzman arkadaşlarımızca, uluslararası belgelendirme ise TÜRK AK akreditasyonlu teknik uzmanlarca siz değerli müşterilerimize sağlanacaktır.


Yurt içi ve Yurt dışı Belgelendirme Hizmetleri ve daha birçok özelliğimiz ile Dijmed Teknoloji olarak hizmetinizdeyiz.

Hizmetlerimiz İçin Bizimle İletişime Geçin.


Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Dijmed: Dijital Mimarınız

Dijmed Teknoloji ayrıcalıklarıyla tanışmak,bilgi almak, müşterimiz olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM