Dijmed Teknoloji

Hedef Kitle Belirleme

Doğru Hedef Kitle Stratejimiz Sayesinde Direkt Müşterilerinize
Ulaşmak İçin Dijmed Teknoloji

Hedef Kitle Belirleme Çorlu
Hedef Kitle Belirleme Hizmeti

Hedef Kitle Belirleme

Etkileneceğinizden şüphemiz yok!

Hedef kitle, pazarlaması yapılacak olan ürünün kim tarafından ve ne amaçla alınacağı yönünden yapılan istatistiki bilgileri oluşturmaktadır. Hedef kitle belirlerken özellikle markaların hedef kitle belirlemeye yönelik doğru adımlar atması gerekmektedir. Markanız için hedef kitle belirlerken atacağınız doğru adımlar ise beraberinde başarılı sonuçların ortaya çıkmasına olanak sağlayacaktır. Başarılı ve doğru adımların garantisini Dijmed Teknoloji sayesinde görmeniz mümkün.

Hedef Kitle Belirleme Çorlu
Hedef Kitle Belirleme Hizmeti

Hedef kitle, pazarlama çalışmaların doğrudan etkileyen bir faktördür. Pazarlamanın verimli sonuçlar sağlaması için hedef kitlenin doğru şekilde belirlenmesi ve sonrasında doğru stratejilerin düzenlenmesi gerekir. Bu süreçte birçok hususta dikkatli davranılması ve çalışmaların eksiksiz ve doğru yapılması önemlidir.


Hedef Kitle Belirleme Çorlu
Hedef Kitle Belirleme

Dijmed Teknoloji müşteri potansiyelinize doğru bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor.


Stratejinizi doğru adımlarla başarıya ulaştırıyoruz.

Hedef Kitlenin Doğru Şekilde Belirlenebilmesi İçin;
 • Yeni bir firma için ilk etapta tahmin yürüterek adım atması gerekecektir. Elde bir veri olmadığı için ön analiz yolu ile doğru çıkarımlar yapmaya çalışılmalıdır.
 • Bir süre sonra belirlenmiş olan tahmini hedef kitlenin daha derin tahminlerle sınırlandırılması gerekir. Çünkü az da olsa veriler oluşmaya başlamıştır.
 • Firma hangi sektörde hizmet veriyorsa, o sektörle ilgili gerçekleştirilmiş olan çalışmalar incelenmelidir. Böylece eldeki veriler analiz edilerek hedef kitleyle ilgili mantıklı ve doğru tahminler söz konusu olabilecektir.
 • Tahmini olarak belirlenen hedef kitlenin eldeki veriler eşliğinde yine tahminlerle ayrıntılı müşteri profili oluşturmalıdır. Böylece bu kitlenin ihtiyaçlarına yönelik somut veriler ortaya çıkarılabilir.
 • Hedef Kitleye Göre Strateji Oluşturma
 • Hedef kitlenin internet üzerinde en çok hangi pazarlama kanallarını kullandığı tespit edilmelidir. Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram, Youtube, Google gibi platformlar bunların başlıcalarıdır.
 • Ürün için yapılacak olan kampanyaların öncelikli amacı belirlenmelidir. Örneğin; daha çok kişi tarafından tanınır olmak mı, yoksa doğrudan satış yapmak mı? Böylece belirlenen amaca uygun stratejiler oluşturulur.
 • Markanın amacı hem satış hem de yatırım ise, hedef kitlenin daha geniş odaklı olması faydalı olacaktır.
 • Rakip firmaların kullandığı sosyal medya kanalları ve buradaki stratejileri takip edilmelidir.

 • Dijmed Teknoloji ile doğru ve başarılı bir hedfe kitle stratejisi ile müşterilerinize ulaşarak kazanç sağlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

  Hizmetlerimiz İçin Bizimle İletişime Geçin.


  Bize Ulaşın

  Bize Ulaşın

  Dijmed: Dijital Mimarınız

  Dijmed Teknoloji ayrıcalıklarıyla tanışmak,bilgi almak, müşterimiz olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  İLETİŞİM