Dijmed Teknoloji

Kurumsal Kimlik Tasarım

Marka Bilinirliliğinizi Yükseltmek İçin Tercihiniz Dijmed Teknoloji Olsun.

Kurumsal Kimlik Tasarım Çorlu
Kurumsal Kimlik Tasarım Hizmeti

Kurumsal Kimlik Tasarım

Etkileneceğinizden şüphemiz yok!

Kurumsal kimlik bir kurumun kendini ifade etme şekli ve kurumun görünen yüzüne verilen isimdir. Sınırları belirli olarak çizilmiş ve genellikle değişmez unsurlardır. Kurumu anımsatacak olan tasarımın hangi kurallar ve nasıl kullanılması gerektiği, kurumsal kimlik tasarımının vazgeçilmez öğesi olan kurumsal kimlik kitabında yer alır.

Kurumsal kimlik tasarımında oluşturulacak olan "amblem" kurumsal kimlik çalışmalarının temelini oluşturur. Kurumsal kimlik süreci sonunda oluşturulacak imajla firma tüketicilerin aklına kazınır. Bu anlamda pazarlama faaliyetleri ve yatırımlarının başarılı olmasını sağlayan önemli faktörlerden birisi arasında yer almaktadır.

Kurumsal Kimlik Tasarım Çorlu
Marka Algısı Yaratmak Tutarlı Bir Kurumsal Kimlik İle Mümkündür

Bir firmadaki her detayın bütün olarak görülmesini sağlayan algı değeri olarak da tanımlanabilecek kurumsal kimlik sayesinde firmanın verdiği hizmetin kalitesi ve standartlarının net şekilde anlaşılması ve akılda kalması sağlanır. Kurumsal kimlik bütünlüğünün sağlanabilmesi için ise doğru belirlenmiş bir görsel kimlik oluşturulması gerekir. Bir kuruluşun ürün ve hizmetlerinin adını oluşturan markası için net bir görsellik belirlendiği zaman, tüm sunum ve medya faaliyetlerinde aynı ikon kullanılarak marka değerini yükseltebilmek de mümkün olur.


Kurumsal Kimlik Tasarım Çorlu
Firma Logosu Kurumsal Kimliğin
En Önemli Görsel Unsurudur

Bir markanın fiziksel olarak görünen yüzü olan logo sadece görünürlüğü ile bile çok şey anlatabilir. Yapılan tüm işi özetleyen, göze çarptığı anda o hizmeti veren şirketi hatırlatan logo, markalaşmanın sağlanabilmesinde de gerekli bir kurumsal kimlik disiplini olarak ortaya çıkar. Kurumsal kimliğin oturtulabilmesi için görsel kimliğin firmanın her alanına yayılması gerekir.


Kartvizitlerden antetli kağıtlara, çalışanların kıyafetlerinden kullandıkları kalem, dosya, davetiye ve dijital verilere kadar her alanda logonun yer alması bir bütünlük sağlar. Kurumsal kimliği yansıtan logonun tanınması ve görsel süreklilik sağlamasıyla da firmanın kültürü ve kişiliği yansıtılarak tüketicilerin, tedarikçilerin, yatırımcıların ve çalışanların güvenini kazanmak mümkün olur.

Kurumsal kimlik rehberinde mutlaka olması gerekenler:
 • Marka sembolü
 • Logo çizimi, rengi, oranları, ayrıntıları ve tüm vektörel formatları
 • Duyurular ve firma tanıtımlarında logotaypın oranları ve örnek kullanımları
 • Logonun farklı zeminlerde ve hizalarda kullanımı
 • Yazı karakterleri ve ölçüleri
 • Baskı ve yayın kuralları
 • Web tasarımlarında kullanılacak Web logo, banner, favicon
 • Sosyal medya kapak ve profil görselleri
 • Televizyon ekranlarındaki ölçülendirmeler ve TV packshot standartları
 • Görsel kimlik ve söylemlerle ilgili motto ve slogan metinleri
 • Markanın hikayesinin anlatıldığı bir bölüm, vermek istediği mesajlar, varsa kilometre taşları ve rakiplerine göre fark yaratan özellikleri de belirtilmelidir.

Dijmed Teknoloji sizleri dinler, ihtiyaçlarınızı çıkartır ve birlikte bir yol haritası çizer. Alternatif bakış açıları ve çalışmalar sunarken, tecrübemizle fikirlerinizi görselleştirip, ilk adımı birlikte atarız.

Hizmetlerimiz İçin Bizimle İletişime Geçin.


Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Dijmed: Dijital Mimarınız

Dijmed Teknoloji ayrıcalıklarıyla tanışmak,bilgi almak, müşterimiz olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM